In het hart van Noorbeek, aan de Bovenstraat, staat een bijzonder pand met een inhoud van maar liefst 1.647 m³, klaar voor een nieuwe toekomst. Bij inwoners en toeristen was dit jarenlang een bekende plek, want er werd niet alleen gewoond maar er waren ook een taxicentrale, een reisbureau in combinatie met een VVV-kantoor en een winkel voor kranten, tijdschriften, ansichtkaarten en fotorolletjes gevestigd.
Tot midden jaren ‘90 bood het pand ruimte aan bovenstaande combinatie en konden toeristen hier wandel-/fietsroutes en informatie over het prachtige Heuvelland krijgen.
De bestemming is ‘wonen’, met de unieke mogelijkheid om maximaal 80 m² te gebruiken voor detailhandel. In het souterrain zijn meerdere garages, die alleen al circa 210 m² groot zijn. Dit maakt het volumineuze zeer geschikt voor de auto-/motorliefhebber, voor een aan huis gebonden beroep en voor mensen met een hobby die op zoek zijn naar volume.
De woning, op de begane grond en eerste verdieping, heeft in totaal zes (slaap)kamers en vanuit de woonkamer heeft u prachtig uitzicht richting het Noordal en het charmante Bergenhuizen. Er zijn een aantal impressies gemaakt van zowel de binnen- als buitenzijde, om de mogelijkheden van dit geheel te renoveren pand in beeld te brengen.
Indeling:
Souterrain:
Op straatniveau is het souterrain, met een oppervlakte van circa 270 m². Voor de garages is er ook nog een royale parkeergelegenheid op eigen terrein, en hier is de entree van de voormalige winkel die ook als VVV-kantoor is gebruikt. In het verlengde van deze (werk)ruimte is een hal, met de trap naar de woning. Naast de hal is een was-/cv-ruimte, met toegang tot de garages van totaal circa 210 m². Voorzieningen als elektra, verlichting, verwarming en water zijn aanwezig, net als een smeerput. In het souterrain is tevens een toilet aanwezig. De achterste garage heeft een zeer royale hoogte en lichtinval, via meerdere ramen op tuinniveau.
Begane grond:
Via de buitentrap loopt u naar de entree van de woning, bij het brede balkon. Achter de voordeur is de ruime hal, die toegang biedt tot alle ruimtes op deze verdieping. Aan de voorzijde is de woonkamer, met prachtig uitzicht richting het Noordal en Bergenhuizen, en de eetkeuken bevindt zich aan de achterzijde.
Verder zijn er drie slaapkamers op de begane grond, een met openslaande deuren naar de tuin en in de slaapkamer aan de voorzijde staat nu een eenvoudig keukenblok. Ook is er een vernieuwde badkamer met een grote inloopdouche, toilet en een wastafelmeubel. De begane grond is zeer geschikt voor een nieuwe indeling met een royale woonkamer, woonkeuken en een slaapkamer met badkamer.
Eerste verdieping:
Eind jaren ’70 is de kapverdieping geplaatst, die thans ruimte biedt aan een overloop en drie slaapkamers. In de schuinten van het dak is bergruimte, en met het plaatsen van dakkapellen kan de beschikbare ruimte optimaal worden benut. Een invulling met drie slaapkamers en een badkamer is mogelijk.
Tuin en dakterras:
Op de begane grond zijn een groot dakterras, een overdekt terras en de zeer royale tuin over verschillende niveaus. Het dak van de achterste garage is bestraat, en verder ziet u veel groen in de tuin. Hoge beplanting zorgt voor privacy, en een plek in de zon is er gedurende de hele dag. Ook van de tuin is een impressie gemaakt, om de mogelijkheden en ruimte te laten zien.
Bijzonderheden:
• Totale inhoud circa 1647 m³;
• Bestemming ‘wonen’, met de mogelijkheid voor maximaal 80 m2 detailhandel;
• Zeer royaal souterrain (voormalige taxicentrale) met garages van in totaal circa 210 m²;
• Oorspronkelijke bouwjaar 1963 (souterrain en begane grond), in 1975 is het verhoogde gedeelte van het souterrain bijgebouwd en in 1979 is de huidige keuken aangebouwd en de eerste verdieping gebouwd;
• Grote tuin (zuidoost) en mogelijkheid voor dakterrassen;
• Prachtig uitzicht aan de voorzijde richting het Noordal en Bergenhuizen;
• Mogelijkheid tot aankoop samen met Bovenstraat 16;
• Energielabel F.